ÚČINKUJÍCÍ

Olga Bończyk 

Olga Bończyk se narodila ve Vratislavi. Na místní hudební akademii vystudovala pěveckou a hereckou fakultu. oddělení. Svoji kariéru začala v kapele Spirituals Singers Band.

Televizní diváci si ji pamatují z velmi zajímavé role doktorky Edyty v seriálu Na dobre i na złe , stejně jako z kulinářského programu SmaczneGO!”. Olga Bończyk se také připojila k hereckému týmu v seriálu "Barwy Szczęścia", kde hraje svůdnou právničku Sylwii.

První její sólové album bylo pojmenováno Piosenki z klasą. Další nahrála v listopadu 2011 s Polským rozhlasovým orchestrem, a na desce Listy z daleka najdeme písně Kaliny Jędrusik. V roce 2013 vydala další, tentokrát autorskou, desku Swingująca zima – tentokrát autorskou , s názvem "Dopisy z dálky" nahrané s Polským rozhlasovým orchestrem (listopad 2011) a vánoční píseň, Pá. "Swinging Winter" (prosinec 2012). V roce 2013 autor vydal další, tentokrát autorské album Piąta Rano, jehož hudebním producentem byl Krzysztof Herdzin.

 

Soubor písní a tanců ŚLĄSK

Soubor má přes sto členů a zahrnuje sbor, balet a orchestr. Zaručuje představení na nejvyšší úrovni. Umělecká úroveň souboru mu přinesla uznání po celém světě, četná ocenění a čestné diplomy. Śląsk vystupoval ve 44 zemí na pěti kontinentech, má za sebou více než sedm tisíc koncertů, které vidělo přes 25 milionů diváků.

Cesta k úspěchu začala 1. července 1953, kdy soubor založili rodák z třinecké Karpentné Stanisław Hadyna a Elwira Kamilka.

LAKE MALAWI

Popis...

 

Ampli Fire

Polsko-českou rockovou kapelu Ampli Fire založili v roce 2014 tři bratři. "Máme blízko k rocku, ale hodně experimentujeme a hledáme nejlepší cestu k posluchači. Snažíme se, aby naše koncerty byly dynamické, plné zábavy, ale také plné dobré hudby," popisují svůj hudební styl členové kapely.

Ampli Fire hraje především vlastní písničky, a to v polštině a angličtině. Občas na koncertech zazní i covery v jejich úpravě. Hledají inspiraci od Beatles po Foo Fighters včetně ikon polského rocku.

Složení:

Przemysław Orszulik - zpěv, klávesy

Stanisław Orszulik - baskytara, zpěv

Łukasz Orszulik - bicí, zpěv

Daniel Kucharczyk - elektrická kytara, akustická kytara

Tomáš Foltýn - elektrická kytara, akustická kytara, zpěv

Bartnicky

 

Kapela Bartnicky je hudebním projektem, který vznikl začátkem roku 2011. Jejím lídrem je houslista a zpěvák Bogdan Bartnicki.

Kapela má svůj vlastní originální repertoár, ve kterém nechybí upravené lidové z pohoří Beskyd. Má za sebou koncerty v Česku, Polsku, Slovensku, Německu, Maďarsku a Rakousku.

Bartnicky letos vydá nové album, kterému předcházel singl "Czuję się sam", který kapela natočila společně s herečkou, a dnes také ředitelkou Česko-polské obchodní komory, Izabelou Kapias.

 

iBand

Kapela iBand je novou, opravdu čerstvou nabídkou na hudebním trhu Zaolší. Kapela vznikla v roce 2017 jako skupina složená z mladých hudebníků z české strany Těšínského Slezska. Cílem kapely je zahřát lidem nohy v tanci.

 

Složení:

Magdalena Wania – zpěv

Marek Fajkus – klávesy

Adam Staszczak – bicí

Mateusz Fajkus – baskytara

Piotr Cienciala – kytara